Yüzük » Gümüş Yüzük » Taşsız Erkek Yüzükleri

Kartal Pençeli Devlet Ebet Müddet Yüzük

  • Stok Kodu: MR2350365
  • Kategori: Taşsız Erkek Yüzükleri
  • Markalar: Gumush
Eski Fiyatına Göre % 32 İndirim
KDV Dahil
:
129.90TL
Piyasa Fiyatı
:
189.90TL
Döviz Karşılığı
:
22.45USD
Stok 1+
  • Ürün Özellikleri
  • Ödeme Seçenekleri
  • Ürün Yorumları
  • Kargo ve Garanti

Devlet Ebet Müddet Ebediyen yaşayacak devlet anlamına gelen, Osmanlı İmparatorluğunun kendisi için kullandığı isimlerden birisi… Devlet kurmak millet olmanın tabii bir gereği değildir. Hiç devlet kurmamış milletler tarihte mevcuttur. Ama Türk milletinin “devlet kurma” tecrübesi çok eskilerden başlayıp aralıksız devam etmiştir. Bu devlet hayatı Türk milletinin şuurunda kök salmıştır. Türk milleti, bekasını devletiyle bir gördüğü için tarih boyunca Türk devletlerinde biri yıkılırken diğeri onun boşluğunu doldurmuştur. Göçebelik döneminde her an baskına maruz kalma ihtimali her ferdin devlet hayatında görev almasını icap ettiriyordu. Her bireyin ne yapacağını bilmesi onlarda “düzen” fikrini yerleştiriyordu. Ayrıca büyük kitlelerin göç hareketlerini organize etmek sıkı bir “disiplin”le mümkündü. Bu düzen ve disiplin unsuru Türklerin devlet kurmalarında önemli fayda sağlamıştır. Kendi kaderini devletin kaderiyle bir gören başka bir millet daha yoktur. Türk Milleti, bugün de devlet düzenine olan bağlılığını, hür olmak ve esaret düzenine baş kaldırmakla eş değer görmektedir. Daha açık bir ifadeyle; bizler yedi bin yıllık  Türk tarihinde kimseye köle olmadık, baş eğip boyun bükmedik. Orhun’u, Selenga’yı, Tanrıdağları’nı aşıp dört kıtada gezdik, kimi zaman düşmana set çektirip saraylar bastık. Kimi zaman karadan yürütüp gemileri, üç hilali burçlara astık. Öyle bir millet olduk ki; kökümüz Asya’da kaldı, dallarımız Anadolu’da uzandı. Meyvelerimiz Avrupa ve Afrika’da yeşerdi. “Beş milyonu katledilen, amcası Türkiye’de, dayıları Balkanlar’da, dedeleri Kafkaslar’da kalan, Kırım’da doğup, İskece’de evlenip, İstanbul’da ölen bir millet olduk.” Oğuz Han’dan bugüne Türk’ün ebed müddet fikrini devam ettirdik. Hunlardan Osmanlıya nice nice hakanlıklar kurduk. Oğuz Han’dan Bilge Kağan’a, İlteriş’ten Alparslan’a, Osman Bey’den Fatih'e, Kanuni'den Mustafa Kemal’e kadar nice nice vatan evladı bu kutsal görevin unutulmaz parçaları oldular.

ÜRÜN TAKSİT VE ÖDEME SEÇENEKLERİ

Bankalara özel taksit seçenekleri :

ÜRÜN YORUMLARI

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Ortalama Değerlendirme » puan

KARGO VE İADE ŞARTLARI

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


Bu sitenin altyapısı iMağaza E-Ticaret tarafından sağlanmaktadır.